Maja sitt rom står på oppussingslisten, men da hun fikk dette utrolig kule teppet til bursdagen sin av mormor og bestefar, inspirerte det til å friske opp litt der inne.
Jeg drømmer om denne hyllen fra Ikea
Expedit
Men siden budsjettet sier null nye innkjøp fikk en bokhylle som sto igjen i huset da vi overtok duge.
Jeg skrudde av litt dører og malte den hvit med forskjellige malingsskvetter. Lik hvitfarge men litt forskjellig glansgrad..Pytt..
Sokkelen og gulvet får vi male i forbindelse med oppussingen av rommet. (Hvis vi ikke finner en Expedit billig på Finn da.. Innen den tid er jo jeg tilbake i jobb igjen også)
Det skjønne teppet er fra Sprell.
Gulvet skal males hvitt pår rommet pusses opp.
Veggene blir også hvite, muligens med en mintgrønn fondvegg.
Hadde veggene vært slette hadde jeg nok gjøvet på for lenge siden. ("bare" maling regner jeg ikke for oppussing, nemlig)
Men her er det fiskebensstrie og den må sparkles over først. Og det blir en større jobb.. Vi har lovet oss selv å følge planen som er at stuen skal være HELT ferdig før vi går løs på noe nytt. Dessuten står Emmas rom som nummer to etter stuen siden hun savner rommet sitt fra det gamle huset så veldig.
En sånn panel-aktig vegg er det også på Majas rom. Krokene med dyremotiv fikk Maja til bursdagen sin også.
I helgen var vi så heldige å få hjelp av Glenns snille onkel til å få opp lister i stua og det var utrolig deilig!! Min mann er ikke helt venner med gjerdingssaga når han må leke med den helt alene nemlig... Den har en tendens til å sage vinkler som ikke passer sammen når listene skal på veggen..
Men nå har vi flotte lister rundt dører og vinduer og i taket!! Bilder kommer.
Det var en liten sniktitt på Majas rom.
Ganske mye mer fargerikt enn Emma sitt, men det er jo litt gøy!
En annen litt festlig nyhet er at etter en hel dag i barnehagen på 14 dager, våknet Emma opp med vannkopper i dag. Er det muuuuulig?? Nå vil jeg/ vi ut i det fine vårlige været!! Lei av å være inne og være syk med rullgardinene nede for å stenge solen ute...















